"A csapatverseny megrendezésével egy hiánypótló verseny típust szerettünk volna megalkotni"
Interjú Sisak Zsófival és Kempelen Zitával, a hétvégi Fighter's Run szervezőivel
Sebők Szabolcs / 2022.06.07.Magyarország első akadályfutó versenyének emlékét méltó módon vinné tovább a most már Ultrabalaton logó alatt dolgozó Sisak Zsófi, Kempelen Zita és Mayer Viktor fémjelezte csapat. Hétvégén végre valósággá is válik a majd' egy éve formálódó álmuk. A közelgő siroki Fighters’ Run utolsó nagy szervezői hajrájában Sisak Zsófi és Kempelen Zita válaszoltak az OCR Magazinnak.
Muszáj ezzel kezdenem: mikor izgultatok jobban? Most, az első megújult Fighters’ Run előtt, vagy a Covid félidőben rendezett Orfűi Spartan előtt?

Zs.: A csapatversenyek szervezése a cég egyik erőssége (UB, UTT, UB Trail, ULT), amit nagyon szeretnek az emberek a csapatépítő jelleg miatt - ezért is szerettünk volna itt is hangsúlyt fektetni erre. A farkasfalka remek szimbólum, minden benne van, amit képviselünk.

Térjünk rá a jövő heti bulira! Ahogy néztem a siroki programtervezetet a jól megszokott akadályfutó elemekhez nem nyúltatok: elit futam, bulifutam, gyerekfutam, csapatverseny. Miért lesz ez egy kétnapos rendezvény? Mi a meglepi? :)
Zs.: Az Egyéni verseny és a Csapatverseny szabályai között vannak komolyabb különbségek, emiatt úgy gondoltuk, hogy sokakat érdekelhet akár mindkét versenytípus, így aztán nem lenne szerencsés azonos napra tenni őket.
A “meglepis” kérdésedre a másik válasz: a két versenynapot összekötjük többféle programmal, illetve egy szombat esti bulival is, ami azt gondolom, hogy a csodaszép siroki versenyközpontban a legnagyobb nyárban garancia arra, hogy a résztvevők és a velük érkezők igazán jól érezzék magukat! A tejszínhabon a cseresznye az lesz, hogy Sirokon bejelentjük a következő rendezvényünk helyszínét és időpontját.
Első rendezés, bár tudjuk, honnan jöttök, újak vagytok ezzel a márkával a magyar piacon. Az akadályokról mégis kell, hogy beszélgessünk kicsit. Mennyire lesznek nehéz/elit akadályok? Mire számíthat az iramszarvas futó és mire a pufifánk, mint én?
Zs.: A koncepciónkban a futás, a táj adta élmény és az akadályok egyaránt hangsúlyosak, ennek a számunkra fontos “aránypárnak” a megőrzésére mindig törekedni fogunk a pályatervezés során. Az akadályok nehézségi fokát illetően jó a kérdés… attól függ, honnan nézzük. Egy átlagember számára több akadály is komolyabb próbatétel lehet, egy rutinos OCR versenyző számára, aki ninja-jellegű akadálypályákon edződik, nem ez fog kihívást jelenteni, hanem a versenyzés, azaz a pálya minél rövidebb időn belül történő teljesítése.
Nem volt célunk brutál, az emberek 99% százalékának teljesíthetetlen akadályokkal előállni, mert azt szeretnénk, ha minél többek számára sikerélmény lenne az eseményünk - természetesen azért akadnak majd kihívást jelentő akadály-elemek, de nem szeretném pánikba ejteni az elsőbálozókat sem. A nehezebb akadályoknál ott van a büntetőkör lehetősége, illetve az Egyéni verseny Béta futamában, valamint a Csapatversenyen több akadálynál is segíthetik egymást a versenyzők.
Hogy készültek az akadályok? Saját tervezés és fejlesztés, vásároltátok stb?
Zs.: Az akadályok egy jelentős része saját tervezés és fejlesztés - természetesen a megfelelő szakemberek bevonásával - , de vannak olyanok is, amelyekhez külsős cég szolgáltatását is igénybe vettük, továbbá vásároltunk is akadályokat, valamint különböző akadály-elemeket.
Maga a helyszín szuper választás, a Mátra adja a háttérképet a buli minden mozzanatához, de mégis mit lehet tudni a pályáról? Mennyire publikus a pálya? Vagy a régi hagyományokhoz ragaszkodtok: a meglepetés ereje is egy akadály? Zs.: A többiek nevében is mondhatom, hogy számunkra az ismeretlenbe való “bele ugrás” mindig egy plusz izgalmat hozott résztvevőként, ezért döntöttünk úgy, hogy a Fighters’ Run-on csak az esemény után fogjuk közzétenni a térképet. Annyit elmondhatok, hogy 8-10 km közötti pálya lesz 20-25 akadállyal, a terep elsősorban könnyen futható szakaszokból áll, közepes szintemelkedéssel, ám kis mennyiségben kimondottan nehezen járható pálya részeket is tartalmaz. A Mátra valóban igazán izgalmas helyeket tartogat, ezt eddig sem titkoltuk - számos gyönyörű tájat megmutattunk már az érdeklődőknek.
Zs.: Igen, így van, élőben is csodás! Sajnos a pályát a várig ezúttal nem tudjuk elvinni, ugyanis ahhoz legalább egy 16-18 km hosszúságú útvonalat kellett volna létrehoznunk és ez egy első rendezésnél nem lett volna ideális. Az idelátogatókat természetesen nem hagyjuk “váras” élmény nélkül; a résztvevőknek kedvezményes belépővel kedveskedik az üzembentartó és mi is meghirdetünk egy ehhez kapcsolódó challenge-t, amelynek keretében már a következő rendezvényünkre lehet majd nevezést nyerni.
Nézem a rajtlistát és első rendezés ide vagy oda, azért nem álltok rosszul nevezők számában. Főleg a csapatok és a gyerekek száma volt meglepő számomra. Így terveztétek Ti is? Vagy esetleg valamelyik versenyszámnál nálatok is volt pislogás?

Miért lehet ennyire vonzó a csapatverseny szerintetek? Mi lehet, ami ennyire elkapta az embereket itt?
Z.: Egyrészt van egy bázis a meglévő csapatversenyeinkből, akik ugyan még nem voltak terepakadály-futó versenyen, de szeretik az ilyen jellegű eseményeket, ezért jönnek. Másrészt, ahogy azt fentebb Zsófi megfogalmazta, a hasonló jellegű hazai versenyeken nem nagyon van kifejezetten olyan csapatverseny, ahol együtt is kell haladni és dolgozni a pályán egy csapatnak.
Zs.: A versenyközpontot már pénteken 16:00 órakor megnyitjuk, ahol lehetőség lesz felvenni a rajtcsomagot, beköltözni a kemping helyre, ismerkedni a helyszínen felállított akadályokkal és az expo, valamint a büfé is nyitva lesznek és tartunk egy rövid megnyitót - kellemes ráhangolódás lesz ez a hétvégére. Aztán az Egyéni versenynapon folytatódik ugyanez a miliő, megspékelve kitelepülő partnereink aktivációval, valamint masszázs lehetőséggel az egyéni befutóknak. Kora délután rendezzük a gyerek versenyt, ahol az összes szülő tud majd szurkolni, hiszen ők addigra célba érnek és ezután sem lesz érdemes elhagyni a helyszínt, ugyanis jönnek a délutáni programok, egy kis akadályos kihívás, sportrehabilitációs nyújtás, majd mentális akadály tréning. Mindeközben persze lehet chillezni, piknikezni, a büfében késő délután ital akciókkal kedveskedünk vendégeinknek, aztán ott van még az esti buli is, ahol egy nagy örömtüzet és annak a körbetáncolását tervezzük, egészen 22:00 óráig. Természetesen nem duhajkodunk túl sokáig, hiszen vasárnap is versenynap lesz, ahol már a csapatoké a főszerep! Az esemény részletes programja ide kattintva elérhető.